Tihanyi Bencés Iskola » Hírek » Beiratkozás a 2025/2026-os tanévre

Beiratkozás a 2025/2026-os tanévre

 

Az általános iskola első évfolyamára a tanköteles tanulók beíratása 2025. április 10-én és 11-én 8.00-17.00 óra között lesz iskolánkban.

Minden 2025. augusztus 31-ig a 6. életévét betöltő gyermek számára kötelező az általános iskolai beiratkozás, azokat kivéve, akik számára az Oktatási Hivatal engedélyezte a további egy évi óvodai ellátást. Tanköteles gyermekét a szülő a fenti időszakban köteles beíratni a lakóhelye szerinti kötelező felvételt biztosító vagy a választott általános iskola első évfolyamára.

A következő dokumentumokra szükség lesz a beíratáshoz:

  • gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a szülő / gondviselő személyi igazolványa
  • a gyermek lakcímkártyája
  • a gyermek TAJ kártyája
  • nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogának gyakorlásáról (Letölthető dokumentum >>)
  • Mindkét szülő/gondviselő által aláírt felvételi kérelem (Letölthető dokumentum>>)
  • Speciális eset, amikor egy szülő a gyermek kizárólagos gondviselője: Letölthető dokumentum>>
  • jogviszony igazolás az óvodától, melyen szerepel a gyermek oktatási azonosítója
  • sajátos nevelési igényű gyermek esetén a szakvélemény 
  • diákigazolványhoz szükséges NEK adatlap (erről lentebb olvashat)
  • nyilatkozat étkezés igényléséről


(Letölthető dokumentumok:
1. Mindenkinek ki kell tölteni >>
2. Csak a 3 vagy több gyermeket nevelőknek kell kitölteni >> )

Amennyiben a letölthető dokumentumok kinyomtatása gondot okoz, az iskolában is van lehetőség a nyomtatványok kitöltésére.
nem körzetünkbe tartozó kisgyermekek szülei egy előzetes adatfeltöltéssel segíthetik a beiratkozás folyamatát. (A Tihanyban és Balatonakaliban állandó lakcímmel rendelkezőkre ez nem vonatkozik, az ő adataik előzetesen feltöltésre kerültek.) Amennyiben a szülő/gondviselő szeretne ezzel a lehetőséggel élni,  az előzetes adatfeltöltés legkésőbb 2025. április 11. 18:00 óráig meg kell, hogy történjen. Fontos, hogy a beiratkozáson mindenképpen meg kell jelenni személyesen és az adatok hitelességét igazoló dokumentumot be kell mutatni. 
Az előzetes adatfeltöltés folyamatáról itt találnak egy Oktatási Hivatal által kiadott segédletet: Letöltés>>
A diákigazolvány igénylése:
Kérjük, gyermekükkel keressék fel a legközelebbi okmányirodát, ahol a gyermekről igazolványképet készítenek, továbbá kapnak egy NEK adatlapot (Nemzeti Egységes Kártyarendszer adatlap). 
Ott a következő okmányokra lesz szükség:
gyermek születési anyakönyvi kivonata és érvényes lakcímkártyája, személyi igazolványa,
a szülő érvényes személyi igazolványa, vagy útlevele, vagy jogosítványa,
a szülő érvényes lakcímkártyája.
Megjegyzés: Amennyiben még nincs a gyermeknek személyi igazolványa, abban az esetben mindkét szülőnek jelen kell lennie az okmányirodában a diákigazolvány ügyintézésénél!

« Vissza
HÍREK AJÁNLÓ
Határtalanul

eKréta

Iskolakert

Határtalanul

Ökosiskola

Menza